Знання, Досвід, Мудрість. Цікава та корисна інформація / Стратегічний консалтинг

Ознаки успішного бізнес-проекту

У цій статті я хочу записати ознаки бізнес-проекту, який приречений на успіх. Думаю, багато є бізнесменів, які бажають знати чи буде їхній проект успішний, чи може його спіткати невдача, та таке інше. Гадаю, що байдужих немає. Тому, почну, а Ви, якщо забажаєте, можете додати в коментарях свої думки.

1. Захищені технології чи розробки

Для того, щоб бізнес-проект був успішним, технології або/та розробки, які фігурують в ньому, повинні бути захищені патентом або заявою на патент. Не можна починати бізнес-проект в умовах, коли будь-який інший підприємець може скопіювати його. А саме, відтворити такий самий бізнес-проект, або зробити кращий. Подивитись як Ви це робите, зробити висновки з Вашої роботи та зробити більш вдалий бізнес-проект, ніж у Вас.

2. Ринок готовий прийняти Ваш бізнес-проект

Взагалі, Ваш бізнес-проект повинен хтось “зустрічати”. Тобто, після того, як Ви пройдете усі етапи створення бізнес-проекту, здолаєте усі перешкоди та реалізуєте бажане, Вас хтось повинен зустрічати з “хлібом-сіллю”. Це або Замовник продукції Вашого бізнесу, або Клієнт, або Підрядники, але усі вони повинні бути “з грошима”. І навпаки, якщо після долання усіх перешкод на шляху впровадження Вашого бізнес-проекту у життя, Ви опиняєтеся посеред “полю боя”, яким по суті є ринок, втомленим і у самому низу “харчового ланцюжка”, то ймовірність подальшого розвитку бізнесу опиняється під дуже великим питанням. Адже на розвиток потрібні гроші. Тому, починаючи проект, задайте собі питання: “Хто Вас зустріне на виході?”

3. Фахівці, які готові впроваджувати Ваші технології та розробки

Для того, щоб реалізувався Ваш бізнес-проект як на етапі впровадження, так і в подальшому під час його розвитку, потрібні фахівці з відповідною освітою та підготовкою. Смішно робити літаючу тарілку, якщо нема пілотів ані для випробувань, ані для використання у перевезенні вантажів та пасажирів. Жарт, але гадаю ми порозумілись. У Вас повинна бути команда фахівців, які зможуть реалізувати Ваші задуми, а також допомогти впровадити їх та в подальшому супроводжувати проект.

4. Є позитивний діловий досвід подібної технології або проекту

Для того, щоб бізнес-проект зайшов на ринок без опору простору, потрібен позитивний діловий досвід впровадження Вашого винаходу, технології, розробки, проекту, або схожого Вашому. Якщо це технічний продукт, то від повинен мати рецензії, зроблені фахівцями у регіоні, де планується впровадження.

5. Фінансові можливості

Гроші потрібні не лише на підготовку та впровадження проекту, а й на подальший розвиток, який є невід’ємною частиною існування бізнес-проекту. Пам’ятайте формулу: 1:10:100. На 1 гривню витрачену на науково-дослідницькі та дослідно-конструкторські роботи потрібно 10 гривень на впровадження цього продукту та 100 гривень на його подальший продаж.

Якщо Ви бажаєте додати ще якісь пункти до переліку ознак успішного проекту, або заперечити ті, що написані — додайте свій коментар за допомогою форми коментування, що є у низу статті, або напишіть листа за допомогою форми зворотнього зв’язку у “Контактах”.

З Повагою, Денис Дудник

Leave a Reply