Економіка, політика, соціум — три грані замкнутого кола корупції

В своїй статті “Україна в системі світової безпеки” я назвав корупцію високопріоритетною проблемою в Україні. Зараз хочу більш детально розібратись на чому ґрунтується корупція, з чим і як пов’язана, тобто “попорпатись” в системі корупції. Завдання детально розібратись в корупційній системі не стоїть, бо “те що бачимо ми — видимість лише одна…”

Злочинність була, є і буде, принаймні при нашому житті. В історії злочинності корупція почала домінувати лише коли з’явились умови для її зростання. Умови зростання сучасної корупції — економічні та політичні. По-перше, від планової економіки країна перейшла до безладу, якому придумали назву “ринкової” економіки. По-друге, від однопартійної політичної системи країна перейшла до цирку з різноманітними клоунами, які використовуючи банальні шахрайські прийоми вже котрий десяток років водять народ по колу.

корупцияВідповідь на питання “як знизити рівень корупції” там само, де відповідь на питання “про яйце і курку”. Ми не знизимо рівень корупції допоки не виправимо “криву” економіку, а економіку не налагодити допоки народ блукає колами що та отара за різними Моисеями і Сусаніними.

Чому народ, а не якась авангардна група? — Тому що у політичній боротьбі, як і у звичайній війні “Місцевість народжує довжину, довжина народжує обсяг, обсяг народжує число, число народжує вагу, вага народжує перемогу” (Сунь Цзи)

Зламати систему “об коліно” можна, але лише на коротку мить, допоки “той, хто вбив дракона сам не стане драконом”. Потім, водночас, все стане на свої місця і стабілізується.

Сумно? Руки опускаються? — Не все так сумно. Чим більше шафа — тим з більшим гуркотом вона падає. Пам’ятаєте дитячу історію з хлопчиком, який завалив здоровенну піраміду лише витягнув кубик із самої її середини? Що ж це за кубик? Гадаю, першопричина в народної необізнаності — відсутністі елементарної економічної і правової грамоти. Ту брехливу економічну науку «для клерків», за яку “отримають дипломи” я до уваги не беру. Тобто, ПРАВильна (від ПРАВЬ) освіта в широких масах дає стійкий стабільний результат. До речі, освіта колись була в основі корінних змін, хтось колись в просвітницьких гуртках закладав ґрунт перемоги 

Скільки це триватиме? — Допоки не спрацює механізм автоматичної синхронізації соціальних систем. Тобто, коли 5-10 відсотків народонаселення України в своїй середній статистиці не почнуть жити і працювати за новими стандартами. А вже на скільки довготривалою працею над світоглядом і грамотністю середньостатистичного українця можна створити умови перетворення, залежить від пасіонарності лідерів і авангарду еволюційного руху.

Що до знищення симптомів корупції, то симптоми корупції знищуються за допомогою силових систем, які існують в Україні, настільки швидко, наскільки висока в них пропускна спроможність карного апарату. Але особисто я прибічник превентивних заходів. Зараз силові системи запобігання корупції працюють з ККД нижче ніж у паровоза. Але якщо вони запрацюють хоча б в пів сили, то ми зможемо навести лад не тільки в Україні, а й на континенті взагалі. Може в цьому й полягає місія України в системі світової безпеки.

Таким чином, корупція — це злочинна система, яка пов’язана з економічною, політичною і соціальною системами країни, та має бути винищена через корінні зміни в світогляді та освіті населення України.

З Повагою, Денис Дудник

This entry was posted in Знания, Опыт, Мудрость. Bookmark the permalink.

Добавить комментарий