Електронна система народовладдя

НародовластиеКожне сучасне суспільство має владу, що веде загальне управління економікою країни та створює і підтримує її політичне обличчя. Основна мета влади – розквіт і стабільність країни. Тому всі процеси суспільності повинні бути підконтрольні владі й вона їх повинна держати (тому й Держава) в ефективному стані.

Влада демократичної держави складається із вибраних народом авторитетних «слуг народу»: президент, парламент, можливо, судді… та із призначених (уже не виборцями, а вибраними народом суб’єктами!) — державних службовців (чиновників). І от — створена й діюча система  вже є інструментом державності, що може діяти не тільки в інтересах народу, кожного його індивіду, а й як самостійна система, що, в першу чергу, хоче задовольнити свої персональні інтереси (за законами Паркінсона!). Це уже називається корупцією влади. А з корупцією у світі сучасності ще не має ефективних і своєчасних методів та інструментів боротьби. Бо відсутні інструменти безпереривного впливу на владу народовладдям.

Відомо, що одним із найефективніших методів виявлення корумпованості і негативних дій влади є сумлінна журналістська робота (тому її і називають – п’ятою владою!). Але це, як правило, теж не є повним народовладдям у державі, не сукупним майданним віче країни.

Дивно, але у вік глибокої інформатизації Світ ще не впровадив нові інструменти суцільного і безпереривного – народовладдя. Хоча на теренах України (в давні і довгочасні віки вже діяла не державна, але ефективна система народовладдя – вічеве управління, майданні сходки, злуки…).

Тож, в Україні пропонується створити ефективну інформаційну (електронну) систему народовладдя.

В першу чергу на подобу вже відомої системи банкоматів розробити й широко розповсюдити автомати – ФЕ. Це електронний пристрій, що інформаційне зав’язаний у цілісну систему, який  здатен зафіксувати кожного індивіда (виборця, що може виступити в системі ФЕ й інкогніто (за присвоєним собі – «логіном», але за його сітківкою ока чи відбитками пальця (пальців)) та його дільницю місцевого самоврядування.

Після фіксації в системі кожний «логін» має право виразити (але тільки один раз по кожному із його підзвітних!) своє «проти», тобто — «фе», по відношенню до кожного вибраного депутата (чи судді) і чиновника, що є у сфері його впливу (село, район, область, країна).

Для кожного із депутатів всіх рівнів та впорядних чиновників України в централізованій базі даних системи ФЕ ведеться лічильник їх «фе» серед громадян України.

За соціологічними розрахунками кожний «можновладець» за його рівнем в системі державного управління має свою критичну масу «фе», за досягнення якої він має обов’язково (за правилами у відповідних змінах Конституції України) і автоматично покинути своє «відповідальне» місце у системі влади України.

Автор Віктор Перконос

Надалі: Відкритий лист кандидату у Мери з пропозицією створення електронної системи самоврядування «Система ФЕ»

При використанні статті, посилання на цей ресурс і автора обов’язкове. Автор Перконос В.І., 2014 рік, «Оргпроект інформаційної (електронної) системи народовладдя».

This entry was posted in Автоматизація управління, Новини and tagged Електронна система народовладдя, , Инновации, Майдан, Мечта, , , , . Bookmark the permalink.

Добавить комментарий