Аптека бізнесу / Бізнес-хвороби

Нестача системного підходу

Нестача системного підходу виникає в наслідок нехтуванням профілактики захворювань бізнесу, або як похідна незапланованого чи некерованого зростання бізнесу. Якщо бізнес починається з необґрунтованого бізнес-плану або в процесі розвитку не проводяться координаційні заходи, то в процесі росту підприємства і організації закономірно виникнуть проблеми з управлінням бізнесом. Звісно, якщо не вкладатись в організаційне проектування а також в розвиток системи управління

Виражається недостатність системного підходу у відсутності відповідної управлінської документації, плутанині в оперативній діяльності, незакритому або дубльованому функціоналі співробітників, незрозумілій корпоративній архітектурі. Як похідні — це втрата часу, коштів, енергії бізнесу.

Лікування починається з усвідомлення проблеми бізнесу. Після чого створюється ініціативна група з організації на підприємстві заходів по розвитку системи управління. В ініціативну групу повинні входити топи підприємства і власник(и) бізнесу, а також хоча б один сторонній бізнес-консультант.

Наступним кроком впровадження системного підходу є діагностика підприємства. На цьому етапі описується те, що має бізнес в даний час. Які в нього є ресурси і недоліки, перспективи і обмежувальні фактори. В звітах про діагностику фіксуються фізичні, організаційні та управлінські показники.

Після проведення діагностики, розробляється робочий організаційний проект у якому планується впровадження нової системи управління. Формалізувати діячу модель бізнесу або перейти на нову бізнес-модель — це залежить від обставин, плану розвитку і бажання власників.

Здоровий бізнес повинен мати обґрунтовану оргструктуру, системи регламентації і автоматизації управлінської діяльності та бізнес-процесів, формалізовану корпоративну архітектуру.

Профілактика нестачі системного підходу полягає у своєчасному виконанні заходів бізнес-планування на всіх етапах життя бізнесу, в сумлінному бізнес-моделюванні

Для консультації з питань систематизації бізнесу зв’яжіться зі мною любим зручним способом із запропонованих у Контактах

Бажаю Вам міцного бізнес-здоров’я!

З Повагою, головний лікар “Бізнес-лікарні”, Денис Дудник

Leave a Reply