Перехід на нову бізнес-модель

Усе тече, усе міняється…

Кожен бізнес, кожна організація, так само як усе живе на цієї планеті, народжується, росте, старіє і зазвичай вмирає. Змінюються умови існування бізнесу, потреби споживачів, ринки, різноманітні внутрішні та зовнішні фактори, інформаційні технології, психологічні стани людей і таке інше. Як в таких умовах краще себе поводити і що робити, якщо бізнес потребує змін?

Взагалі, “гроші люблять тишу”, тобто спокійну, врівноважену, стабільну роботу. Тому нічого поганого в стабільних станах немає. Такі стани бізнесу є нормальними періодами між керованими переходами, перехідними процесами, нормальною еволюцією бізнесу. Зазначу слово “керованими”, бо “некерованими” — це є “зло” для грошей.

Основна тенденція сьогодення бізнесу — перехід підприємств і організацій на нові бізнес-моделі. На нові бізнес-моделі український бізнес підтягує розвинений бізнес, який вже давно перейшов на вдосконалені моделі, стандартизував їх складові в стандартах і взагалі не дивиться в сторону застарілих форм ведення бізнесу. Про перехід з адміністративно-командної моделі на процесно-орієнтовану модель управління я писав у статті “Перехід на процесну модель управління”.

Так, залишаються випадки “підйому з нуля” підприємців, які є самі унікальними особистостями і лідерами, а також їх бізнеси мають унікальні властивості та споживчі цінності. І тоді вони проходять усі етапи розвитку моделей бізнесу від початкової і до необхідної на даний час. Про таких знімають фільми, пишуть книги, вони не сходять з “глянцевих обкладинок”. Але таких мало. Здебільшого працює механізм глобалізації, масивний і беззупинний, який каже: “Міняйся чи здохни”.

В Україні, яка за рівнем свого економічного і політичного розвитку знаходиться в стані неофеодалізму, синтетичному рівні, де обмежена кількість осіб має особливий доступ до ресурсів усієї країни, працювати за старими моделями бізнесу ще досі вдається, і деякій час ця маячня буде тривати. Але усі не зашорені бізнесмени розуміють — рано чи пізно, але цьому стану прийде кінець. І той, хто буде мати більш адаптивну до нових умов модель бізнесу, залишиться на плову. А той, хто не встигне “мутувати” — залишиться без бізнесу, на одинці з фіскальними службами.

Що треба для переходу на нову бізнес-модель?

По перше — розуміння власника бізнесу навіщо йому це потрібно. Без цього усі подальші рухи — це викинуті на вітер гроші і взагалі організаційні та фінансові проблеми у бізнесі. У системі менеджменту якості є принцип “Лідерства керівника”. Тому, якщо ти керівник — будь добрий, розберись у питанні та забезпеч єдність цілей і напрямків розвитку бізнесу. Бо якщо ти як лідер не розбираєшся у сучасних методах і моделях бізнесу, то рухатись бізнес буде не вперед чи назад, а у низ.

По друге — попередній аудит. Є стандарти ISO по аудиту, можете почитати. Аудит потрібен для того, щоб бачити реальну картину свого бізнесу. Тому в ініціативну групу підприємства беруть консультантів зі сторони, які бачать те, що внутрішні працівники не бачать.

Якщо не знаєте, кого взяти в свою ініціативну групу — зв’яжіться зі мною любим зручним для Вас способом із запропонованих у “Контактах”

Третє — залучити до роботи усіх управлінців і спеціалістів Вашого бізнесу. Це найважче, і без цього нікуди. Працівники повинні стати не простими виконавцями Вашої волі, а залученими учасниками процесу розвитку бізнесу. Гарні слова, але це повинні бути не лише слова. Дуже важко власнику бізнесу відпустити менеджмент з авторитарного на корпоративний. Інколи, коли не пройдено якісно перший пункт, це унеможливлює подальші процеси розвитку.

У результаті, весь менеджмент повинен бути здатний і готовий до рішення задач переходу на нову бізнес-модель.

Таким чином, для переходу на нову бізнес-модель, справжньому Лідеру потрібно:

  • дозріти, осмислити, усвідомити і прийняти рішення
  • залучити консультантів (нагадую — “Контакти”))
  • навчити і залучити до роботи весь персонал
  • розгледіти і сформувати цільові якісні орієнтири і показники
  • забезпечити ресурсами
  • отримати покращення і не зупинятися на досягнутому та покращувати далі

Якщо Ви бажаєте більш детально поговорити про перехід Вашого бізнесу на нову бізнес-модель — “ПЕРЕГОВОРИ”

Добавить комментарий