Організаційне проектування

Організаційне проектування — галузь наукової організації бізнесу, яка започатковує створення будь якого підприємства. Організаційний проект — це інструкція до бізнесу. Від якості оргпроекту залежить успіх майбутнього бізнесу.

Вчасно залучити і освоїти кошти, розмістити і впровадити виробництво, зібрати сотні передчасно підготовлених працівників в одному місці та зробити так, щоб все це запрацювало, наче годинник — усе це похідні великої праці. Це результати організаційного проектування.

Пропоную послуги з організаційного проектування і розвитку систем управління:

  • діагностика системи управління
  • формалізація існуючої системи управління
  • розробка перспективної бізнес-моделі та системи управління
  • розробка системи регламентації управлінської діяльності (оргструктури, положень про підрозділи, посадових інструкцій) та документів корпоративної архітектури
  • опис і оптимізація бізнес-процесів
  • впровадження системи управління якістю, підготовка до переходу на стандарти серії ISO 9000

Оптимізація системи управління і бізнес-процесів безумовно призводить до зниження втрат, економії ресурсів і підвищенню прибутковості. Але більш важливо, що це виводить організацію на вищий рівень розвитку, надає ресурсні можливості, відкриває нові горизонти.

Особливість даного часу в тому, що якщо організація не розвивається, то вона деградує. Тобто, або розвиток, або старіння, деградація і загибель. Або — або. Тому, треба розвиватись.

Ще одна особливість даного часу в тому, що вартість помилок дуже велика. Нехтування законами розвитку призводить до занепаду бізнесу, втратами коштів та іншими негативними наслідками. Тому, все треба робити за проектом.

Організаційний проект — це документ, який описує архітектуру бізнесу.

В організаційний проект входять:

  • докладний бізнес-план з розширеними планом маркетингу, персоналу, виробничою програмою, технологією виробництв і фінансовим планом
  • система функціональної регламентації, в який входять функціональна матриця, система регламентації управлінської діяльності з положеннями про підрозділи та посадовими інструкціями
  • бізнес-модель з описанням бізнес-процесів і закріпленням за посадами відповідних прав, обов’язків, повноважень та відповідальності
  • схема документального забезпечення компанії зі зразками документів

В результаті організаційного проектування у власника бізнесу з’являється впевненість у тому, що залучені кошти будуть вчасно освоєні, працівники вчасно вийдуть на роботу і зроблять те, що потрібно. Він отримає запланований прибуток і буде щасливий.

Під час створення організаційного проекту з’являються не лише документи, які програмують успіх бізнесу і закладають підґрунтя організації. Не лише прогнозуються ризики і плануються заходи із забезпечення безпеки інвестицій. Під час створення організаційного проекту народжується Дух компанії.

Створити організаційний проект, цю інструкцію до бізнесу, цю бізнес-мапу, без щільної участі власника або власників бізнесу неможливо. Тому, перше, що потрібно — це наші переговори з власниками бізнесу.

Для того, щоб домовитись про переговори — використайте будь який засіб із запропонованих у «Контактах»

З Повагою, Денис Дудник