Аптека бізнесу / Бізнес-хвороби

Усвідомлення проблеми бізнесу

Розуміння проблеми — це перше, з чого потрібно починати лікування. Байдуже, самолікування або лікування у бізнес-лікаря. Чітке бачення причинно-наслідкових зв’язків і першопричини бізнес-хвороби безумовно призведе до позитивного результату лікування. І навпаки.

Правильне усвідомлення надходить тоді, коли людина правильно ставить собі запитання. Правильно поставлене запитання призводить до отримання правильної відповіді. І навпаки.

Дуже часто бізнес-паціенти під час консультації виходять на вірні відповіді. Чому вони не дійшли цих відповідей без консультанта? Адже сучасний Світ пропонує ВСЕ для того, щоб забезпечити інформацією людину, яка бажає отримати певну відповідь? Все тому, що правильна відповідь і правильне рішення повинні прийматись з так званої “мета-позиції”. Тобто, для того, щоб рішення і відповіді були вірними треба виходити за рамки системи бізнесу.

Так, в більшості випадків проблемні ситуації не потребують звернень до бізнес-консультантів, тому, що інформації про ці проблеми та засобів виходу з них, в сучасному інформаційному просторі існує багато. Наприклад, на сторінках цього сайту пропонується багато різних бізнес-ліків, використовуючи які можна самостійно вилікувати бізнес. Але якщо ситуація зайшла дуже далеко, то треба звертатись за допомогою. Тому що, як барон Мюнхаузен, витягти самого себе за волоси з болота навряд в кого вийде.

Але спробувати вийти з ситуації самостійно треба обов’язково. Не чекати на те, що “приїде фахівець і все порішає” (про фахіватість фахівців ми ще поговоримо)), а почати лікувати свій бізнес самостійно. Для цього потрібно:

  1. Зберігати спокій
  2. Усвідомити проблему
  3. Зробити діагностику ситуації

Про перше, про спокій, зайве говорити. Всі знають. Але це повинен бути усвідомлений спокій. Не по оголошенню, а по факту. Бо тільки в такому випадку можна зробити другий крок — усвідомити проблему, її причини. Від цього залежить подальша робота над ситуацією.

Переважна більшість бізнес-пацієнтів страждають від того, що із-за метушні, емоціонального перезавантаження або неправильного образу життя не можуть визначитись з основною проблемою захворювання. Зробити це вони не можуть тому, що в них немає правильного діагнозу. А правильного діагнозу немає тому, що діагностика проводиться упереджена. Упередженість діагностики виникає від неправильного усвідомлення проблеми. І як ми вже говорили, по-перше — треба заспокоїтись. Привести себе в спокійний, врівноважений стан. І вже від цього рухатись. Цей стан надасть правильні усвідомлення, і відповідно правильні відповіді та правильні рішення для подальшого бізнес-лікування. В такому стані можна звертатись в «Аптеку бізнесу»

Бажаю усім міцного бізнес-здоров’я. Пишіть, дзвоніть.

З Повагою, головний лікар «Бізнес-лікарні», Денис Дудник

Leave a Reply