Організаційне проектування

Впровадження стартапу

Впровадження стартапу

Було б все як в бізнес-плані — я б літав на єроплані.

У впровадженні стартапу є такий термін – “точка збірки”. Це час і місце, коли усі елементи системи (тобто, разом зі зв’язками) будуть зібрані до купи. Якщо один з елементів буде відсутній або не налагоджено один із потрібних зв’язків, то усі інші дружно очікують цього “хвилюючого моменту”. І навпаки, якщо керівник склав реальний план і все рухається по зрозумілим процесам, то в усіх учасників буде добрий настрій, хороший апетит і т.і. Тому, Діаграма Гантта Вам у допомогу.

Одне з головних питань, яке повинно бути в голові у керівника проекту — це БЕЗПЕКА. Вона складається з адміністративної, фінансової, дисциплінарної та охорони праці. Якщо перші три зрозумілі усім, то на охорону праці хочу зробити наголос. Справа в тому, що керівник підприємства особисто несе відповідальність за стан безпеки праці. Тобто, якщо якесь приладдя або обладнання не сертифіковане, без відповідних документів, і співробітник, працюючи з ним, отримає травму — це кримінал. Для того, щоб не відбити бажання взагалі щось робити, не буду розповідати приклади. Прошу одного, якщо Ви керівник впровадження стартапу — проконсультуйтесь з фахівцем з охорони праці. Це дуже важливо.

На сьогодні, впровадження стартапу значно відрізняється від того, що було три — чотири роки тому. Воно не краще і не гірше, а просто все по іншому. Важче, як на мене. У виробників меблів (верстаків) нічого готового немає. Строки виготовлення продавці заявляють одні, а безпосередні виробники, ті що будуть робити це обладнання своїми руцями, регочуть від цих заяв. Тобто, строки виготування в два рази більше, ніж заявлено у комерційній пропозиції. І це зі старту. Одним словом, в Україні склади постачальників пусті, тому точка збірки проекту може легко переміститись на місяць — два. Але це не є привід для песимізму. Тому, що приблизно така сама ситуація коїться і на Вашому ринку і Ваш продукт або послугу теж хтось з нетерпінням очікує. Тому, будьте оптимістичні але в міру )

Я вже якось, рік тому, писав про “Ознаки успішного бізнес-проекту”. З тих пір майже нічого не змінилось. За винятком того, що … маркетинг став геть іншій (Гугл рУлить), управління проектами — кожен день щось змінюється. Все тече, все змінюється. Тому, “будьте в тренді”. Вчіться, пізнавайте. Хай щастить!

З Повагою, Денис Дудник

Залишити відповідь