Закони бізнесу

Багато цікавих і корисних законів, правил і теорій бізнесу я опублікував на сторінках цього сайту. Наприклад, в статті “Прислів’я, афоризми, приказки, мудрість, крилаті фрази, цитати, промови бізнесменів, підприємців, менеджерів, лідерів”. Також, зараз додаю цікаві речі у статтю “Виживання в бізнесі”. Але наступні два закони займають дуже важливе місце в житті бізнесмена. Дуже велика ціна помилки. Про наслідки навіть не хочу говорити. Тому, ці два закони, а точніше постулати, винесені в окрему статтю. Звичайно, це лише краплини у морі. Але значні краплини.

Перший стосується безпосередньо бізнесу. Звучить так: “Бізнес, горілка і жінки не сумісні ні в яких співвідношеннях”. Цей закон, як постулат, не потребує доказів, оскільки був опрацьований і відпрацьований гравцями в карти ще “за царя Гороха”. В оригіналі звучить як “Не можна мішати карти, жінок і вино”. Зрозуміло, карти+жінки = карти+вино = жінки+вино = проблеми. Що до бізнесу… Та сама історія. Гра в карти і бізнес у чомусь схожі. Розходження в мірі. У відповідальності та кількості задіяних в наслідках осіб.

З першого закону витікає наступне. Якщо ти бізнесмен, то повинен бути постійно тверезим, вести врівноважене статеве життя і займатись постійним самовдосконаленням. Крайнє — це я вже від себе. Бути в тренді — лейтмотив сучасного бізнесмена. І він не дуже змінився з часів Суворова. Я про “голова в холоді, живіт в голоді, а ноги у теплі”. Голова в холоді, зрозуміло, переносне значення. Тому, вчіться на чужих помилках, бо хтось буде вчитись на ваших.

Другий закон стосується більш високого рівня. Це місце людини в системі “бізнес — політика — служба”. “Служба” — мається на увазі державна, військова, духовна, інші види служіння. Управління і п’ятий елемент я не роздивляюсь. Дай Бог нам з першими трьома розібратись. Другий закон: “Бізнес, політика і служба не сумісні ні в яких співвідношеннях”. Щось доводити тут, також зайве. Бізнес+політика = бізнес+служба = політика+служба = проблеми. Щось дуже схоже на попереднє. Питання лише у мірі. Кількості задіяних в наслідках осіб, часі, глобальності процесів.

Зрозуміло, в нашому “хворому” суспільстві бізнес, політика і служба — тісно пов’язані поняття. Але подивіться навкруги. Те, що Ви бачите — це і є наслідки цієї проблеми. Якось один дуже поважний шаман — індіанець, попав у “наш світ” сказав, що не розуміє як ми ще живі. “Ви говорите одне, думаєте інше, а робите взагалі третє. Так жити неможливо”. В теорії неможливо, але, якщо мутувати, то виявляється можливо. Але, чи то вже люди?

Що з цього витікає? — Прийняти рішення “Хто ти?” і відповідно жити, в цілісності, в гармонії, в правді (від “Правь”). І не казати “хай хтось перший почне”. Починати потрібно завжди з себе. Тоді все навколо зміниться. Є дві протилежності. Закони освоєння потенціалу розвитку з Теорії супер-систем і закони поля Максвела. Правда десь по середині. Тобто, змінитесь самі — зміните світ навколо. Якось так.

Тому, всім бажаю враховувати вище зазначені постулати. Гірше від цього ще нікому не було. Тільки користь. А що до інших цікавих законів, правил, постулатів бізнесу — читайте на сторінках цього сайту у категорії “Знання, досвід, мудрість. Цікава та корисна інформація”.

З Повагою, Денис Дудник

Добавить комментарий